Uudised ja teated

« Tagasi

Broneeri kuupäevad - Põlvamaa tähtsündmused on tulekul!

Aprillist augusti lõpuni leiavad aset Põlvamaale tuntust ja tähelepanu toovad tähtsündmused – Moisekatsi Elohelü, Seto Folk, Harmoonika, Intsikurmu Festival, Ökofestival ning Lüübnitsa sibula- ja kalalaat.

Folgisuve avab 21.-22. aprillil Mooste mõisas toimuv Eesti rahvamuusikatöötluste festival Moisekatsi Elohelü, millele järgneb muusika- ja matkafestival Seto Folk 16.-18. juunil. Teatepulga võtab üle 15. juulil Põlvas toimuv lõõtspillipidu Harmoonika. Taas olete Põlvasse oodatud 4.-5. augustil, mil mõnusa Intsikurmu metsapargi latvade all toimub Eesti Positivuseks ja kõige viisakamaks väliürituseks nimetatud Intsikurmu Festival. Tähtsündmuste sari jätkub Ökofestivaliga, mis kulmineerub Karilatsis peetava ja hästi tuntud perepäevaga 20. augustil. Lõppakordi annab 26.-27. augustini Lüübnitsas peetav samanimeline peipsiveere kultuuri tutvustav sibula- ja kalalaat.

Moisekatsi Elohelü (www.moostefolk.ee) toob kokku muusikuid Mõnistest Türini, Ukrainast Udmurtiani. Kahe päeva jooksul saab osa  kontsertidest, töötubadest, koosmängimistest- ja tantsimistest ning festivali puändiks on suur rahvamuusikatöötluste võistluskontsert, kus  vanu viise kuuleb sootuks uues kuues. Tänavu on „Moisekatsi Elohelü"  teemaks laulu vägi. Laul hoiab sidet olnu ja tuleva vahel, laul ühendab, laul loob jõudu ja elurõõmu.

Seto Folk (pildil meenutus 2015. aastast) (www.setofolk.ee) toimub Setomaal, Värskas ja võtab sel aastal suuna metsa poole. Pidu laanes kestab kolm päeva ning tegemist jagub kontsertide kõrvalt nii suurtele kui väikestele. Matkad ja töötoad, lasteala ja muruülikool vaatavad sel aastal metsa poole! Setomaa metsad on paksult imesid, essütajaid ja kavalust täis. Nii balansseerivad ka käesoleval aastal Seto Folgil ülesastuvad bändid maise ja metsapoolsuse hapral piiril, seda enamasti oma pöörasusi ületades. Piiripealsed pöörasused ongi Seto Folgi teine nimi.

Harmoonika (http://www.polva.ee/lootspillipidu) on kutsutud ellu, et taaselustada ja elavdada August Teppo-aegset kohalike lõõtspillimeistrite ja -mängijate traditsiooni. Pidu toimub Põlvas, Intsikurmu mändide all. Harmoonika peakontserdil esinevad Eesti parimad lõõtspillimängijad ja lõõtspillide saatel astub üles ka mõni tuntud pop-artist. Õhtut rikastavad teiste rahvaste lõõtspillimängijad oma rahvuslikel pillidel.

Intsikurmu Festival (www.kurmu.com) on loovuse ja hoolivuse kohtumispaik, mida külastavad inimesed, kes peavad lugu endast, oma lähedastest, kultuurist, keskkonnast ning kunsti erinevatest vormidest. Intsikurmu hindab kõrgelt kvaliteeti kõiges: valgus- ja videoinstallatsioonid, kunstitaiesed, välikohvikud, olemise- ja mõtlemise alad ja loomulikult muusika, mis on festivali keskemeks.

Ökofestival (www.ecofest.ee) on traditsiooniliselt augustikuu eelviimasel nädalavahetusel toimuv Põlvamaa suursündmus, kus pakutakse huvitavat ning kasulikku programmi paljudele looduse sõpradele ning rohelist mõtte- ja eluviisi hindavatele inimestele. Festivali retkede, õpitubade ja kursuste läbiviijate ning perepäeva laadakauplejate puhul eelistatakse kohalikke, keskkonnahoidlikke tootjaid ning toitlustajaid, kes pakuvad kohalikku, mahemärgisega, tervislikku ja hooajalist toitu ja kaupa.

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat (www.mikitamae.ee) toimub pika sibulakasvatamise traditsiooniga Lüübnitsa külas. Inimesi tõmbab laadale Lüübnitsa sibul, mille kasvatamine annab kohalikele elanikele tööd ja tegevust ning on ka üheks suuremaks sissetulekuallikaks. Samuti on külalistele meelepärane värske ja kuivatatud järvekala. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, toimuvad erinevad õpitoad ja konkursid. Laupäevase laadapäeva lõpetab Väikeste Lõõtspillide Ühing.

Põlvamaa tähtsündmused on kohalike omavalitsuste kokkuleppena sündmused, mis tugevdavad Põlvamaa mainet ja positiivset kuvandit ning suurendavad Põlvamaa tuntust. 2016. aastal lisandusid nende hulka Intsikurmu Festival ning Lüübnitsa sibula- ja kalalaat.

Põlvamaa Omavalitsuste Liit eraldab juba mitmeid aastaid Põlvamaa tähtsündmuste korraldamiseks tegevustoetust (nt 2017. aastaks kogusummas 6700 eurot) ning viimastel aastatel on lisandunud nende ühisturundamine (2017. aastal 5200 eurot), mida koordineerib POLi büroo koostöös sündmuste peakorraldajatega.

Täiendavat infot ja korraldajate kontaktid leiad iga sündmuse veebilehelt. Ühisturundust puudutavate küsimuste osas võta ühendust Põlvamaa Omavalitsuste Liidu bürooga tel 5887 6870 või e-posti aadressil polvamaa@polvamaa.ee.