Uudised ja teated

« Tagasi

Värska valla 25 aastapäeva raames toimuvad erinevad üritused terve nädala vältel. Kõik on oodatud osa võtma!

Pühapäeval, 4. juunil möödub 25 aastat Värska valla sünnist. Ühteagu väärikas juubel, samas viimane aastapäev. Seda enam põhjust vääriliselt tähistada. Mida Värska valla sünnipäevanädalal (26.05-2.06.2017) teha ja näha saab?

Juubelinädala avab reedel, 26. mail Värska Raamatukogu Värska valla häälekandjale pühendatud näituse avamisega Näitus "Värska valla sõnumid. Noppeid aastast 1993" on raamatukogus üleval sünnipäevanädala lõpuni. Sama päeva õhtul toimub Värska Kultuurikeskuses laste tantsupäev "Värska Tantsulaps"  algusega kell 18.00.

Alates maikuust on Seto Talumuuseumis teemalaupäevad. Valla juubelinädalasse jääv laupäev on seto keele teemaline. "Mis kiilt kõnõlõt?" küsib Seto Talumuuseum oma külastajalt 27. mail.

Pühapäeval, 28. mail algusega kell 9.00 on kõik oodatud kaunite lilleamplite ja elujõuliste tomatitaimede poolest kuulsale Suviste Käsitöö- ja Maalaadale. Hääd kraami leidub ka Suviste Kirbuturul, kuhu tasub sammud seada neil, kes peavad lugu taas- ja uuskasutusest. Ostjate meelt lahutavad Värska Muusikakooli õpilased ja õpetajad.

Teisipäevased folklooriõhtud on Värska Sanatooriumi kohviku pikaaegne traditsioon. Kuulata-vaadata saab nii omakandi kui ka pisut kaugema kandi lauljaid, tantsijaid ja pillimehi. Tunniajasele kultuuriprogrammile järgneb tantsubänd ning pidu jätkub hiliste õhtutundideni. Teisipäeval, 30. mail kell 20.00 saab Lahe kohvikus nautida Helmise leelokoori kontserti.

Neljapäeval, 1. juunil on Värska Lasteaia avatud uste päev. Kella 9.00 ja 17.00 vahel võivad lasteaia ruumide ja tegevuste ning siin toimetavate pisikeste ja suurtega tutvuma tulla kõik huvilised – noored ja vanemad kogukonna liikmed või kaugemalt tulijad. Lasteaed ootab külla!

Kell 11.00 läheb Seto Talumuuseumis lahti suvehooaja alguse tähistamine näituse avamise, mängude, muusika ja pannkookidega.

Põhjust tähistada on ka Värska Avatud Noortekeskusel : nimelt täitub noortekal 1. juunil 10 tegevusaastat. Kell 17.00 on kõik noored ja hingelt noored kutsutud noortekeskuse sünnipäevapeole! Pidulisi ootavad ees teematoad, DJ võistlus, parkladisko ja sünnipäeva maiused.

Reedel, 2. juunil kell 13.00 toimub Värska valla 25. aastapäeva aktus Värska Kultuurikeskuses. Esinevad Värska Muusikakooli ja Gümnaasiumi õpilased. Tunnustatakse valla tublimaid ja antakse üle Värska valla aukodaniku nimetus.

Sünnipäevanädala lõpetab ülivõimas Singer Vingeri ja ansambli Sinu Naine kontsert Treski Küünis reedel, 2. juunil kell 19.00.