Uudised ja teated

« Tagasi

Maanteeamet koos Põlva Maavalitsusega korraldab eakatele autojuhtidele tasuta täiendkoolituse „Väärikas mootorsõidukijuht”

Sarnased koolitused on juba toimunud näiteks Võrus, Pärnus, Tartus ja Tallinnas ning need on osutunud väga populaarseteks. Osalejate tagasidest on selgunud, et taolised praktilised infopäevad on väga hästi vastu võetud ja võiksid sama hoogsalt jätkuda. Koolituse eesmärk on julgustada vanemaealist autojuhti.

Täiendkoolitus „Väärikas mootorsõidukijuht" jagab ohtralt asjalikke näpunäiteid

Koolitus toimub 11. aprillil kell 9.00 Põlva Maavalitsuse II korruse saalis (Kesk 20, Põlva). Osalema ootame vähemalt 60-aastaseid iganädalaselt autot juhtivaid mootorsõidukijuhte, kellel on B-kategooria juhtimisõigus, kehtiv tervisetõend. Koolitusgrupi suuruseks on 25 inimest. Koolitusel osalemiseks kirjutada aadressile kerli.tallo@mnt.ee või helistada numbrile: 5568 1491, hiljemalt 31. märtsil.

Koolitus koosneb teoreetilisest osast ja sõidutundidest. Teoreetiline osa kestab kuus akadeemilist tundi. Aastaid autojuhte koolitanud Toivo ja Jana Õnneleid Õnneleid Liikluskoolist annavad ülevaate Eesti liiklusolukorrast, selgitavad liiklusõnnetuste põhjuseid, räägivad suurematest muudatustest Liiklusseaduses ning igapäevastest autosõitudest ja sellega kaasnevatest võimalikest riskidest.

Tartu Ülikooli Kliinikumi kardiokirurgia osakonna intensiivraviõde Liia Raud räägib eaka autojuhi tervisest ja ravimite kõrvalnähtudest ja ebasoodsast koostoimest juhtimise seisukohalt.

Praktilises osas on iga koolitatava kohta ette nähtud kaks akadeemilist tundi. Sõiduõppes pööratakse tähelepanu ka säästlikule sõiduviisile ning soovi korral läbitakse koos spetsialistiga raskestimõistetavaid ristmikke jms. Õppesõidu saab kokku leppida teooriakoolitusel ja need viiakse läbi koolitusele järgnevatel päevadel.